Жінка з Херсонщини отримала 10 років ув’язнення за допомогу окупантам у проведенні псевдореферендуму

Івано-Франківський міський суд визнав жительку села Новомиколаївка Високопільської громади Бериславського району Херсонщини винною у колабораціонізмі за участь у проведенні окупаційного “референдуму”.

Жінка з Херсонщини отримала 10 років ув’язнення за допомогу окупантам у проведенні псевдореферендуму

Згідно з вироком суду, 11 вересня 2022 року вона відгукнулася на пропозицію голови нелегітимної дільничної виборчої комісії №826 і взяла участь у псевдореферендумі, що сприяло незаконному приєднанню Херсонської області до Російської Федерації.

У вересні 2022 року вона отримала списки мешканців, бюлетені та урну для голосування і разом з озброєними російськими військовими проводила голосування серед селян за приєднання Херсонщини до Росії.

Після голосування вона передала урну з бюлетенями російським військовим для доставки до так званої територіальної виборчої комісії.

У квітні 2024 року її затримали українські правоохоронці. На суді вона визнала свою вину, пояснивши, що потребувала грошей для догляду за хворим сином і матір’ю. За її словами, окупанти обіцяли їй 50 тисяч рублів, але вона так і не отримала цих коштів. 4 жовтня 2022 року село було звільнене від окупантів.

Після звільнення села її молодший син вступив до лав Збройних Сил України і загинув на фронті у березні 2024 року.

Суд призначив жінці три роки позбавлення волі без конфіскації майна, що є м’якшим покаранням, ніж передбачено законодавством.

У вироку суду ім’я жінки не вказано, але встановлено, що йдеться про Людмилу Радисюк.