У селі на окупованій території Херсонщини нелегітимна влада встановила “пам’ятник воїнам СВО”

12 червня в селі Михайлівка Скадовського району Херсонської області, нелегітимна влада відкрила реконструйований “пам’ятник воїнам СВО”.

Інформація про це з’явилася на сайті окупаційної влади Херсонщини.

Перед реконструкцією на цьому місці був меморіальний комплекс “Дошка пошани трудящих”, який у часи Радянського Союзу використовували для відображення трудових досягнень місцевих жителів.

За інформацією нелегітимної влади, ініціатива реконструкції належала окупаційному голові Адміністрації Скадовського муніципального округу Олександру Дудці, який раніше був незаконним головою адміністрації селища Лазурне.

На заході також був присутній Віталій Булюк, колишній депутат Херсонської обласної ради, який перейшов на бік окупантів.

Політолог та краєзнавець Дементій Білий прокоментував, що відкриття таких пам’ятників на окупованих територіях України є частиною пропаганди та сепаратистської політики нелегітимної влади, яка прагне нав’язати свої цінності.

Він зазначив, що окупанти намагаються змінити свідомість місцевого населення, тому після звільнення територій Україні потрібно буде розробити стратегію “ментальної деокупації”.

Дементій Білий також зазначив, що учасників так званої “СВО” окупаційна влада використовує для пропаганди, залучаючи їх до заходів, таких як уроки в школах, і навіть у окупованому Криму школярів змушували писати листи російським солдатам.