В період окупації Херсона було викрадено картину знаменитого генічеського художника Миколи Писанка, яка зображує кавун.
З Херсонського художнього музею було викрадено понад 10,000 творів мистецтва, які все ще є частиною української спадщини та культурного різноманіття. Вони вимагають вивчення, дослідження і, найважливіше, нашої уваги. Чудернацькі кавуни, зображені у роботі Миколи Писанка, викликають теплі літні асоціації з українським Півднем і нагадують про безтурботний мирний час.
Серед викрадених творів – “Щедрість” Миколи Писанка (1910-1996), створена у 1970-х роках, техніка: папір, акварель, білило, повідомляє адміністрація Херсонського художнього музею.
Кавун є символом Херсонщини, регіону, який зазнав значних страждань під час російського вторгнення, і деяка його частина залишається під окупацією та постійними обстрілами.
Лариса Жарких, завідувачка інформаційно-масового відділу Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка, підкреслює значення цього символу: “Кавуни на акварелі — це не лише соковиті плоди, але й втілення символу Херсонщини та родючості нашої південної землі. Тому Микола Писанко, який провів другу половину свого життя в Генічеську Херсонської області, назвав свій твір, який ми відновили, ‘Щедрість'”.