Укргідроенерго: Україна знала, що війська рф підірвуть Каховську ГЕС, але не в таких масштабах 

Україна була обізнана, що росія завезла вибухівку на Каховську ГЕС. Проте ніхто не міг уявити, що окупанти вирішать зруйнувати всю станцію. Про це в ефірі “Ми-Україна” розповів генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота.

Влітку 2023 російські війська підірвали дамбу каховської ГЕС

“Якщо завозиться вибухівка, вона завозиться з певною метою. Звісно, ми розуміли… Ми припускали, що після контрнаступу в Харкові та Херсоні, ворог може замінувати обладнання, щоб підірвати агрегати і зробити станцію непридатною для роботи.

Російські війська повністю контролювали Каховську ГЕС напередодні підриву

Але ми ніколи не могли уявити, що вони наважаться на такий абсурд і підірвуть всю станцію. Це взагалі виходить за будь-які межі,” – зазначив Сирота.

Водночас він додав, що мотиви росіян досі залишаються незрозумілими.

“Мотив їхніх дій взагалі незрозумілий – для чого це було зроблено. Можливо, це була демонстрація того, на що вони здатні, показ сили, що вони готові піти на крайні заходи, розуміючи, що гідроенергетика і атомна генерація є об’єктами критичної інфраструктури підвищеної небезпеки. Закладення вибухівки в гідроспоруди або атомні станції є вкрай небезпечним для цивільного населення. Це абсолютно не військові об’єкти, а об’єкти критичної інфраструктури, які підпадають під міжнародні обмеження щодо військових дій. Ніхто не міг передбачити, що вони приймуть рішення підірвати всю станцію,” – наголосив генеральний директор “Укргідроенерго”.

Вам буде цікаво дізнатись – хто та чому підірвав Каховську ГЕС влітку 2023 року

Як повідомляли “Ми-Україна”, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що шкода довкіллю від руйнування Каховської ГЕС перевищила 146 мільярдів гривень – затоплено ліси, загинули рідкісні тварини.