Через підрив Каховської ГЕС Україна втратила до 40% запасів прісної води, — Укренерго

Повідомляється, що до підриву було приблизно 18,6 млн кубокілометрів води, зараз у руслі річки залишилося 3-3,5 млн кубокілометра.

Російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС щоб зупинити український контрнаступ в Херсонській області України

Внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС Україна втратила 35-40% запасів прісної води. Цього запасу українцям вистачило б на рік. Про це повідомив гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота в ефірі телемарафону.

«Ми втратили 35-40% запасів прісної води. До підриву було приблизно 18,6 млн. кубокілометрів води, зараз у руслі річки залишилося 3-3,5 млн. кубокілометрів. Втрачену воду Україна могла б споживати протягом року», – сказав Сирота.

За його словами, будівництво тимчасової гідроспоруди, яка має припинити стрімкий витік води Каховського водосховища, необхідно виконати до весняної повені, інакше доведеться чекати ще рік.

Сирота прогнозує, що будівництво такої споруди триватиме орієнтовно три місяці.

Каховська гідроелектростанція (ГЕС) розташована на річці Дніпро в Україні.

Вона була побудована з метою виробництва електроенергії та регулювання водних ресурсів річки Дніпро.

Основні цілі включали в себе забезпечення електроенергією для промислового та населеного населення, а також можливість регулювати рівень води у Дніпрі для покращення судноплавства та ірригації.

Каховська ГЕС має значну потужність. На момент моєї останньої інформації, яка дійсна до вересня 2021 року, потужність станції складала близько 361 мегаватта.

Важливо відзначити, що дані про ГЕС можуть змінюватися з часом, і для отримання актуальної інформації про потужність та інші характеристики станції, вам слід звертатися до офіційних джерел або місцевих енергетичних компаній.