Олександр Щука колаборант з Херсонщини отримав 15 років з конфіскацією

У червні 2022 року начальник відділу з питань банкрутства Херсонської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перейшов на бік російських окупантів, отримавши посаду псевдозаступника начальника нелегальної податкової служби Херсонської області. Згідно з інформацією прокуратури, 44-річний Олександр Щука, який склав присягу державного службовця у 2005 році та мав четвертий ранг державної служби, був звільнений зі своєї посади 19 грудня 2022 року. Після початку війни, він подавав пропозиції щодо преміювання співробітників свого відділу, а з травня 2022 року в роботі відділу наступив простій.

Один із свідків розповів у суді, що Олександр Щука запропонував йому працювати на посаді у внутрішній безпеці окупаційної податкової служби в Херсоні, але він відмовився. Директору магазину Щука пропонував нелегально зареєструвати магазин за законами Росії та незаконно встановити його власником. Колаборант обіцяв допомогу в веденні бізнесу за правилами окупантів і погрожував закрити магазин, призначивши іншу особу власником у разі відмови. Через місяць свідок втік з окупованої території та передав цю інформацію законному власнику магазину, який на той час перебував за кордоном.

Суд визнав дії Щуки державною зрадою і встановив, що він продовжував займати посаду в регіональному підрозділі Міністерства юстиції, отримуючи заробітну плату з держбюджету України, та одночасно обіймав посаду в окупаційній владі. Вироком є 15 років ув’язнення з конфіскацією усього майна. Щуку також позбавлено четвертого рангу державного службовця категорії “Б”. Термін відбування покарання починається з моменту його фактичного затримання. Вирок не вступив в законну силу.