Збройні сили України вразили російський центр далекого космічного зв’язку поблизу Євпаторії, повідомляє Defense Express

Українські оборонні сили завдали удару по російському центру дальнього космічного зв’язку, розташованому під Євпаторією у селищі Вітіне, яке зараз є тимчасово окупованим.

23 червня ЗСУ знищили радіотехнічний центр росіян в нп. Вітіно в Криму біля Євпаторії

За повідомленнями, серія відео, опублікованих в інтернеті, свідчить про це. Місцеві мешканці скаржилися на гучні вибухи та зняли відео великої пожежі.

Інтерактивна супутникова карта пожеж NASA також показала осередки вогню на території центру космічного зв’язку.

Як зазначається в публікаціях, поки що невідомо, якими засобами та з якими наслідками було завдано удару.

“Крім того, існує широкий спектр можливих засобів атаки, включаючи дрони, крилаті чи балістичні ракети, а також можливий удар з морського дрона Sea Baby з системою, подібною до ‘Града’. Враховуючи, що центр знаходиться всього в 2 км від берегової лінії, цей сценарій є цілком можливим”, – повідомляє Defense Express.

Журналісти відзначають, що центр дальнього космічного зв’язку є унікальним об’єктом для Росії. Він також відомий як 40-й окремий командно-вимірювальний комплекс, НИП-16 та військова частина 81415. До анексії Криму там розташовувався Національний центр управління та випробувань космічних засобів.

Після 2014 року Росія передала комплекс під контроль військ повітряно-космічної оборони та розпочала його модернізацію. У 2017 році було повідомлено, що центр отримав 10 нових комплексів, і модернізація тривала, при цьому на реконструкцію одного радіотелескопа планувалося витратити 1,8 млрд рублів, що становило приблизно 28 млн доларів за тодішнім курсом.

Комплекс радіоелектронної боротьби “Красуха”

Згідно з інформацією від Telegram-каналу “КіберБорошно”, цей об’єкт, крім забезпечення зв’язку з космічними апаратами, включаючи військові супутники, також активно використовувався для розміщення інших радіотехнічних засобів.

На території центру також був розміщений комплекс радіоелектронної боротьби “Красуха”, призначений для захисту від подібних атак.