Аналітики Інституту вивчення війни зробили висновок, що російський лідер володимир путін не має інтересу до припинення вогню або переговорів. Його ціль – знищити українську державність. Такі дані містяться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). “Російський лідер володимир путін продовжує стверджувати, що він не зацікавлений у зупинці вогню через переговори та прагне досягти своєї мети – знищення української державності”, – йдеться у звіті ISW.
В тему – Підпілля з’ясувало за якою схемою зрадник Сальдо продає вкрадене зерно, – Центр нацспротив
У звіті приводяться два приклади:
- Президент Сербії, Олександр Вучич, обговорив із путіним питання припинення вогню в Україні на початку жовтня 2024 року, що стало їхньою першою розмовою за два з половиною роки. На пропозицію Вучича, путін відповів, що росія досягне всіх поставлених цілей своєї спеціальної військової операції в Україні.
- Під час пресконференції з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном 5 липня, путін категорично відхилив будь-які пропозиції щодо припинення вогню, аргументуючи це тим, що це дозволить Україні перегрупуватися і переозброїтися.
Таким чином, ISW продовжує вважати, що ці цілі полягають у руйнуванні української державності та влади. Аналітики ISW також висловлюють думку, що угода про припинення вогню буде вигідна лише росії, адже вона надасть Кремлю час для подальшої радикалізації та мілітаризації російського суспільства проти України. Окрім того, цей час дозволить російській армії відпочити та підготуватися до майбутнього нападу на Україну.
Війна в Україні
Російське повномасштабне вторгнення в Україну почалося 24 лютого 2022 року. Російські війська атакували з півночі, сходу та півдня, що призвело до активних бойових дій у багатьох регіонах України та значних руйнувань цивільної інфраструктури.
До речі – Коригувальницю із Херсона, яка писала на телеграм-канал депутата Держдуми РФ, посадили на 11 років
Які області були захоплені Росією в перші місяці вторгнення
На початку повномасштабного наступу російські війська захопили або частково окупували такі області:
- Київська область — російські війська здійснили спробу швидко захопити Київ, але згодом були відбиті та змушені відступити.
- Чернігівська та Сумська області — були окуповані частково, але вже у квітні 2022 року українські війська відбили ці території.
- Харківська область — частково окупована, але велика частина була звільнена українською армією до кінця вересня 2022 року.
- Луганська область — більшу частину Луганської області російські війська контролювали ще з 2014 року через підтримувані Росією сепаратистські угрупування, але в 2022 році окупували її майже повністю.
- Донецька область — росія посилила свої позиції на вже окупованих частинах області, але так і не змогла повністю захопити її.
- Херсонська область — була окупована росією з перших тижнів вторгнення, проте у листопаді 2022 року українські сили звільнили місто Херсон.
- Запорізька область — частково окупована, включно з містом Бердянськ та Енергодаром, де розташована Запорізька АЕС, найбільша атомна електростанція в Європі.
- Миколаївська область — частково окупована на початку війни, але згодом більшість території була звільнена українськими силами.
Вам буде цікаво – Геннадій Шелестенко зрадник з Херсонської області засуджений судом
Причини війни: чому путін розпочав повномасштабне вторгнення
Офіційні заяви росії включають низку причин, які, на думку путіна та російської пропаганди, виправдовують війну, але більшість аналітиків та міжнародних експертів вважають, що ці причини не витримують критики.
- Геополітичний вплив і відновлення імперських амбіцій:
- путін прагнув відновити вплив росії на пострадянському просторі і часто висловлювався про відновлення «історичної росії», куди він включає Україну. Він неодноразово ставив під сумнів легітимність української державності та суверенітету.
- Перешкоджання інтеграції України в західний світ:
- Україна протягом багатьох років рухалася в бік Європейського Союзу та співпраці з НАТО, що суперечило інтересам росії, яка вважає НАТО загрозою для своєї безпеки. росія прагнула не допустити інтеграції України в Європу та НАТО.
- Контроль над ресурсами та інфраструктурою:
- Україна має значні природні ресурси та критично важливу інфраструктуру (наприклад, порти в Чорному та Азовському морях), які становлять стратегічний інтерес для росії.
- Захист російськомовного населення та денацифікація:
- Одним із приводів, що використовувався Кремлем, було «захист російськомовних» та «денацифікація» України. Проте такі заяви критикували як надумані, адже в Україні не було загроз для російськомовних громадян або якихось нацистських рухів, які б могли виправдовувати війну.
- Внутрішньополітичні мотиви:
- Експерти також припускають, що війна могла стати способом утримання Путіна при владі, відвернення уваги від економічних проблем та мобілізації російського населення на підтримку уряду через “зовнішнього ворога”.
Наслідки вторгнення
З моменту початку війни Україна зазнала масштабних втрат як у людських ресурсах, так і в інфраструктурі. Війна спричинила глобальні зміни в політичній та економічній сферах, викликала гуманітарну кризу, санкції проти росії, підтримку України з боку міжнародної спільноти, включно з постачанням зброї та фінансовою допомогою, а також призвела до посилення єдності НАТО.