Майно директорки Херсонського обласного художнього музею, яка займала посаду під час окупації, було конфісковано

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вилучив майно директорки Херсонського обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка, яка займала посаду під час окупації. За повідомленням ВАКС, Наталія Десятова незаконно зайняла посаду директорки музею.

Наталія Десятова, колишня директорка Херсонського обласного художнього музею отримала конфіскацію майна через колаборціонізм

ВАКС стягнув у дохід держави такі активи:

  • двокімнатну квартиру загальною площею 47,5 кв.м;
  • трикімнатну квартиру загальною площею 56,2 кв.м;
  • квартиру загальною площею 36,004 кв.м;
  • квартиру загальною площею 70,01 кв.м;
  • грошові кошти, розміщені в банківських установах.

У липні 2023 року Наталі Десятовій було повідомлено про підозру в колабораціонізмі слідчими СБУ. Вона, займаючи посаду незаконної директорки «Херсонського обласного художнього музею ім. О.Шовкуненка» з 1 березня 2022 року, активно брала участь у пропагандистських заходах на підтримку РФ та її окупаційної адміністрації, які отримали висвітлення в ЗМІ.

Раніше США ввели санкції проти неї за участь у розграбуванні Херсонського художнього музею, а частина вивезених експонатів згодом була виявлена в Центральному музеї Тавриди в окупованому Сімферополі.

До свого призначення, за інформацією ЦЖР, Наталія Десятова виступала в кафе «Театральне» та очолювала херсонське ОСББ «Мрія-26а».

Херсонський обласний художній музей під час окупації

Між 31 жовтням та 4 листопадом 2022 року, Херсонський художній музей зазнав пограбування російськими окупантами. З колекції, що нараховувала майже 14 тисяч творів мистецтва до початку повномасштабного вторгнення, було викрадено понад 11 тисяч найцінніших предметів.

Мародерство, прикрите під виглядом «евакуації», відбувалося під виглядом «збереження культурних цінностей» за участю озброєних автоматами осіб у цивільному одязі. Вантаж було направлено до Криму, і твори мистецтва (частково чи повністю) були доставлені до Центрального музею Тавриди в Сімферополі. Невідомо, чи все досі зберігається там. Існують ризики транспортування викраденої колекції до Росії та можливості її розкрадання під час незаконного переміщення для приватних колекціонерів.

30 листопада 2022 року музейна будівля, пам’ятник архітектури, візитівка Херсона потрапила під обстріл, після «приліту» ворожого снаряду було вибито більше 100 кв.м вікон і посічений фасад. Другий раз росіяни обстріляли музей 10 квітня 2023-го. Ці факти привернули увагу не тільки української, а й світової спільноти і мають широкий розголос як один із численних злочинів росії проти культурної спадщини України.