В окупаційної влади Херсонщини з’явилися нові проблеми. І їм їх влаштовуює кремль, який хоче зменшити обсяги “дотацій” або відмінити їх узагалі.
Як пише російське видання “Комерсант”, уряд рф має намір покласти відповідальність за бюджетний дефіцит на деяких губернаторів. Мова про Чечню, Інгушетію, Дагестан, Туву та тимчасово окуповані території України – частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, які в кремлі називають “новими регіонами”.
Кремль тисне на “губернаторів” цих територій та вимагає взяти на себе відповідальність по зниженню різниці між регіональними доходами та витратами.
Невиконання цих обов’язків позбавить зазначені регіони дотацій з бюджету рф. І якщо кремль навряд позбавить дотацій Чечні та Дагестану, то колаборантам на окупованих територіях варто впадати в паніку, адже “бюджети” там майже повністю складаються з кремлівських коштів.
Вся ця ситуація свідчить про дію міжнародних санкцій та величезні витрати на війну з Україною, через що кремлю не вистачає бюджету на утримання тимчасово окупованих територій.
Окремо варто зазначити, що нестачу коштів на ТОТ Херсонщини вже давно відчувають місцеві колаборанти та жителі, які залишилися в регіоні, через затримки всіх виплат на кілька місяців та тотальну корупцію верхівки окупаційної влади з оточення зрадника України володимира сальдо.
Як раніше повідомлял місцеві телеграмм-канали, російські “правоохоронці” вже почали відкривати кримінальні справи, пов’язані з корупцією на тимчасово окупованій частині Херсонської області.
Зокрема, вже екс-очільниця окупаційного “міністерства спорту” Ельвіра Вітренко та її колишня підлегла, відома у Херсоні рестораторка Вікторія Удодова сидять під домашнім арештом через справу про привласнення коштів під час “бюджетних закупівель”. Скільки ще подібних випадків, достеменно невідомо.
Тепер же перед сальдо стоїть вибір – підписати угоду з урядом рф щодо відповідальності за бюджетний дефіцит або лишитися без кремлівських дотацій.
Час на роздуми в нього до 18 грудня цього року. Саме такий термін дали колаборатнам на прийняття рішення.