Залужний вперше взяв участь у засіданні «Рамштайн»: доповів про ситуацію на фронті

22 листопада Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вперше взяв участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

Вперше в роботі Рамштайну взяв участь головнокомандуючий генерал Валерій Залужний

Український генерал детально поінформував партнерів стосовно ситуації на полі бою. Залужний зауважив, що ситуація на фронті ускладнена, одначе контрольована.

Наголосив, що Збройні Сили України продовжують вести оборонні та наступальні операції.

Також Залужний доповів про дії росіян, загрози та їхні імовірні плани на найближчий час.

Головнокомандувач ЗСУ висловив вдячність партнерам за роботу коаліції спроможностей, зазначивши, що вона значно зміцнює наші позиції та можливості.

Оголошені пакети допомоги посилять українську систему протиповітряної оборони, артилерію, РЕБ та інші важливі складові, — наголосив генерал.

Зазначимо, що у роботі 17-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України у межах формату Рамштайн беруть участь очільники оборонних відомств понад 50 держав.

Міністр оборони України Рустем Умєров на відкритті засідання заявив, що Сили оборони та безпеки України витіснили російські військові кораблі з Чорного моря та поступово відновлюють свободу мореплавства, навіть не маючи власного потужного військового флоту – “такими є результати наших асиметричних дій”.

Також він наголосив, що Росія точно не планує зупинятися сама. Єдина мова, яку може зрозуміти Москва, – це сила.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.