Як Україна підірвала Кримський міст в перший раз – унікальна операція Служби Безпеки України

Вантажівка і 21 тонна вибухівки: Голова СБУ Малюк розповів, як перший раз підривали Кримський міст у жовтні минулого року.

Для підриву кримського мосту українська спецслужба використала 21 тонну вибухівки яку сховала в рулонах пакувальної плівки

Голова СБУ Малюк розповів, як перший раз підривали Кримський міст у жовтні минулого року.

Для того, щоб непомітно довезти 21 тонну в тротиловому еквіваленті до мосту, співробітники СБУ обмотали вибухівку пакувальною плівкою.

Рулони такої плівки, за легендою спецоперації, і мала офіційно перевозити вантажівка.

Як зазначається, у Службі безпеки навіть оприлюднили унікальні фото підготовки до підриву Кримського моста.

Як розповів Василь Малюк в інтерв’ю журналу “NV”, працівники СБУ спеціально підібрали таку товщину плівки, щоб сканери на пунктах пропуску не помітили вибухівку.

Окрім того, СБУ “обійшла” спеціальні глушилки на Кримському мосту, які збивають GPS-координати. Тож 8 жовтня 2022‑го вантаж “плівки” злетів у повітря на середині мосту.

“Ми сім кіл пекла пройшли, використали в темну стільки росіян!”, – розповідає голова СБУ.

Малюк також зазначив, що в організації другої атаки на Кримський міст в липні 2023 року велику ролі зіграв офіцер на позивний “Хантер”.

Він доклав багато зусиль для створення морських дронів, які й підірвали один із символів путінського режиму.

Кількість вибухівки на дронах довели до 850 кг гексогену. Також модернізували систему управління безпілотниками, отримавши якісно новий зразок надводного “месника”.

Дистанційно керовані плавзасоби-камікадзе, зроблені з унікального матеріалу, непомітного для ворожих РЛС.

Їх конструкція передбачала три види управління і самознищення в разі необхідності.

“Це було непередаване відчуття. Коли стався вибух, ми дуже голосно кричали, тому що напруга всередині була величезною”, – розповів Малюк, який особисто розробляв та контролював проведення цієї спецоперацї.

Він наголосив, що Кримський міст – це законна мета для України і що Женевські конвенції, які регламентують правила ведення воєн, не містять заборони атакувати такого роду об’єкти.