Підприємець з Новоолексіївки на Херсонщині отримав 5 років позбавлення волі

Галицький районний суд Львова визнав 52-річного підприємця з Новоолексіївки Генічеського району Херсонської області, Віталія Кулика, винним у колабораціонізмі заочно. Йому було призначено п’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Також Кулику заборонено протягом 15 років брати участь у діяльності органів державної влади та займатися господарською діяльністю.

Суд визначив, що в грудні 2022 року чоловік став керівником ООО «Юг-Опт», яке було нелегально зареєстроване за російською юрисдикцією. Згодом Віталій Кулик розпочав підписувати контракти на поставку продукції з окупаційною головною управою «міністерства внутрішніх справ РФ у Херсонській області» та іншими організаціями. Продукція надходила до нелегальних ув’язнень та ізоляторів.

На 13 березня 2023 року було взято зобов’язання постачати окупаційному МВС чорний чай на суму близько 19 тисяч рублів, м’ясні консерви на суму приблизно 1,2 мільйона рублів, столовий та кухонний пластиковий посуд на суму майже 85 тисяч рублів, цукор на суму близько 30 тисяч рублів, супи та сухі бульйони на суму майже 266 тисяч рублів, хрусткі хлібці на суму майже 520 тисяч рублів, пластівці та гранули з картоплі на суму майже 323 тисячі рублів, як повідомляється.

12 травня 2023 року Віталій Кулик уклав контракт з місцевим управлінням окупаційної федеральної служби виконання покарань на постачання продукції на загальну суму близько 800 тисяч рублів. В той самий день він також уклав контракт з цим управлінням на постачання товарів на суму 24 тисячі рублів.