Відбудова Каховської ГЕС: “Укргідроенерго” уклало договір на проектні роботи

ПрАТ «Укргідроенерго» 16 серпня уклало угоду з ПрАТ «Укргідропроект» про проектні роботи щодо Каховської ГЕС на 124 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передає видання “Наші гроші”.

Пректні роботи по відновленню Каховської ГЕС

Цьогоріч повинні виконати проектні роботи «Будівництво Каховського гідровузла на річці Дніпро. Підготовчі роботи».

Деталі невідомі, бо закупівлю провели без торгів з обґрунтуванням «Українська Визвольна Війна» та не опублікували текст договору.

Нагадаємо, російські окупанти підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Як повідомило «Укргідроенерго», внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано, станція відновленню не підлягає.

До складу Каховського гідровузла входили: будівля гідроелектростації, руслова земляна гребля, водозливна гребля, земляна гребля між шлюзом і гідроелектростацією, судноплавний шлюз, заплавна і надзаплавна земляні греблі.

Харківське ПрАТ «Укргідропроект» створене у 1994 році на базі заснованого в 1927 році державного інституту «Укргідропроект», який проектував Дніпровський і Дністровський каскади.

Єдиним акціонером і головою наглядової ради компанії є Саркіс Симов’ян. Із 2016 року фірма отримала підрядів на 1,41 млрд грн, з яких 1,30 млрд грн – в «Укргідроенерго».