У військ РФ великі проблеми на лівобережжі Херсонщини

Війська Росії визнали вразливість своїх наземних ліній зв’язку на східному (лівому) березі Херсонської області.

Також вони загалом продовжують скаржитися на слабкі можливості проти наступальних операцій ЗСУ.

Проблеми, з якими зіштовхуються окупанти в Херсонській області, активно розповсюджують провоєнні російські блогери. На це вказав Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Так, один із пропагандистів заявив, що особовий склад 70-ї мотострілецької дивізії (новосформованої 18-ї загальновійськової армії РФ) часто пише йому зі скаргами на вразливість логістики в районі Кринок (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро) від ударів українських безпілотників.

Росіянин також погодився з попередніми твердженнями іншого блогера про те, що ЗС РФ у цьому районі мають проблеми з координацією дій підрозділів, а також із недбалістю командирів на рівні рот і батальйонів.

Він запропонував російським військовим під Кринками створити окрему роту боротьби з дронами, укомплектовану особовим складом окремого розвідувального батальйону 70-ї дивізії для захисту ліній зв’язку.

За даними ISW, російські наземні лінії зв’язку на лівобережжі Херсонщини, такі як автошлях Е58 Антонівка – с. Саги (приблизно за 5-8 км від р. Дніпро) розташовані недалеко від берегової лінії річки, що робить їх уразливими для українських перехоплень.

Раніше аналітики розповідали, як російські блогери неодноразово скаржилися на те, що ЗС РФ поблизу села Кринки страждають від таких проблем, як недостатня вогнева підтримка, координація дій підрозділів, радіоелектронна боротьба (РЕБ), контрбатарейна боротьба та протиповітряна оборона.

Водночас експерти казали, що ці повідомлення про проблеми не завжди відповідають дійсності на полі бою.

“Російські джерела постійно заявляють, що їхні війська не здатні витіснити ЗСУ з Кринок, а разом із тим, що українські сили нині не можуть досягти суттєвого оперативного просування в районі лівого берега”, – зазначили в ISW.

Як повідомляв ace450.com , військовий експерт Владислав Селезньов зазначив, що після того, як українські морпіхи зайняли три плацдарми на лівому березі Дніпра в Херсонській області, для просування далі нашим силам потрібна бронетехніка, системи ППО та артилерії.

А щоб перемістити всі військово-технічні елементи з правого на лівий берег, очевидно, потрібен міст.

Джерело інформації