Росіяни “завербували” полонених бійців ЗСУ у свої “добровольчі формування”, – ISW

Близько 70 українських військовополонених з різних російських колоній, як інформують американські аналітики, опинилися у так званому “добровольчому” батальйоні “Богдан Хмельницький”.

70 українських військовополонених “завербували”

Російські війська примушують українських військовополонених вступати до своїх “добровольчих формувань”. У звіті за 27 жовтня аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомили подробиці.

У повідомленні йдеться про те, що 27 жовтня так званий “добровольчий” батальйон “Богдан Хмельницький” зумів “завербувати” вже певну кількість військових, які опинилися у полоні.

Йдеться про близько 70 українських військовополонених з різних російських колоній.

Підрозділ наче розпочав підготовку та після завершення навчання буде розгорнутий на невизначеній ділянці лінії фронту.

Аналітики назвали такі дії порушенням Женевської конвенції про військовополонених.

Документ передбачає, що “жоден військовополонений не може утримуватися або бути відправлений в райони, де він може потрапити під вогонь у зоні бойових дій”, а також міжнародним правом заборонено “використовувати його на роботах, які мають шкідливий для здоров’я або небезпечний характер”.

Довідка

Женевська конвенція щодо полегшення становища поранених та хворих у Збройних Силах на полі бою (зазвичай відома як “Перша Женевська конвенція”) є однією з чотирьох Женевських конвенцій, які були укладені в 1949 році та стосуються правил ведення війни і гуманітарного права під час збройних конфліктів.

Ця конвенція встановлює норми та права, які повинні бути захищені під час лікування та евакуації поранених та хворих, а також статус військовополонених.

Щодо статусу військовополонених, перша Женевська конвенція встановлює правила, які повинні бути захищені і поважені відповідними сторонами конфлікту.

Основні положення стосуються таких аспектів:

  1. Військовополонені повинні бути захищені від фізичних та психологічних знущань, жорстокостей та поганого поводження. Вони не повинні бути об’єктом будь-яких форм негідного ставлення.
  2. Вони мають право на поважне та гідне ставлення, медичну допомогу та захист від усіх форм насильства.
  3. Військовополонені не можуть бути використовані в бойових операціях, і їм надається статус, який гарантує їхню безпеку та гуманне поводження.
  4. Вони також мають право на відсилання листів та повідомлень до своїх родичів та на зустрічи з представниками міжнародних організацій, які контролюють виконання конвенцій.

Загалом, перша Женевська конвенція встановлює стандарти та норми, спрямовані на захист прав та гідного ставлення до військовополонених у військових конфліктах.

Це міжнародне гуманітарне право спрямоване на зменшення страждань під час війни і забезпечення гідного та людського ставлення до всіх осіб, які потрапили в полон.