У Херсонській області спалахує черговий скандал, пов’язаний із рейдерським захопленням бізнесу, відомим вже за межами Херсонської області «бізнесменом» Ігорем Рабінером.
Раніше ми писали, як група осіб під керівництвом цієї людини намагалася віджати чужий бізнес на Арабатській стрілці, користуючись зв’язками в судах, правоохоронних органах і високих кабінетах.
Тоді апетити цієї групи вдалося вгамувати, об’єкт не змогли вкрасти у власника, але суди йдуть досі.
Через деякий час ми писали про те, як група Рабінера за копійки у змові з арбітражним керуючим купила Херсонський завод карданних валів, який зараз розтягують на металобрухт.
В обох випадках махінатори користувалися лазівками у законах.
І ось чергова жертва групи Рабінера – цього разу у Генічеську.
Опівдні 11 лютого до геничеського готелю Grand hotel Nariman (стара назва Азов) увірвалася група осіб під керівництвом Ігоря Рабінера, Анатолія Яржемського та Дмитра Тихоші.
Їх супроводжували співробітники однієї з приватних охоронних фірм у цивільному. Загарбники вибили двері, висадили замок та увірвалися до помешкань.
Слід зазначити, що готель належить ТОВ «Азов Порт-Сервіс» і з травня 2018 знаходиться в оренді у Нарімана Аблязова.
Наріман заробив за кордоном гроші та вирішив інвестувати їх на батьківщині – у Генічеську.
Своїми руками і власним коштом зробив ремонт у готелі і вів там успішний бізнес.
Але це мало хвилювало його непроханих гостей. Наріман вони повідомили, що увірвалися не просто так.
Адвокат Дмитро Тихоша повідомив, що тепер комплекс має новий власник і саме він вирішуватиме, що і як робити. Власником він назвав вже відому компанію «Фінансова компанія «Прайм Кепітал».
Її засновниками є син Ігоря Рабінера Марк та дружина нового «власника» заводу карданних валів Олексія Панасюка Ольга.
Наряду поліції Наріман показав документи, пояснив, що він орендар і тут знаходиться його майно.
Адвокат непроханих гостей, у свою чергу, показав копії документів, з яких виходило, що з 31 січня 2020 змінився власник за договором поступки іпотеки.
«Я відразу повідомив, що в приміщеннях готелю знаходяться цінності на суму понад 1,7 млн. грн. та написав відповідну заяву», – розповідає він.
Наріман готель в Генічеську
Загарбники відразу відреагували і запевнили, що вони всі розуміють і готові проводити інвентаризацію та обговорювати варіанти співпраці.
Минуло 10 днів, і нові «власники» готелю на дзвінки Нарімана перестали відповідати. Звісно, майно ніхто йому не повернув.
«Під час спроб увійти до будівлі місцева охорона, яка знала попередньо про захоплення будівлі і я підозрюю, перебуває у змові з цими рейдерами, не пускає мене до будівлі. Перевірити збереження свого майна я не можу», – розповів він.
Банальна історія зміни власника майна, через яку постраждав орендар, скажете ви?
Ще одна рейдерська схема – скажімо ми.
Незабаром виявилося, що реєстратор Олександр Ліхенко, який проводив усі реєстраційні дії, не мав права проводити їх.
А у власниці готелю Олени Стаднюк на руках виявився договір іпотеки, згідно з яким передавати борг або переукладати договір про поступку прав було заборонено.
12 березня Яржемський з’явився на об’єкті і Наріман спробував з ним поговорити.
«Спроба домовитися з ним про повернення майна не дала жодного результату, він сказати нічого не віддасть, «загалом я якийсь хлопець з вулиці, не маю до цього будинку жодного відношення», розповів Наріман Аблязов.
Після цього він написав заяву і поліція порушила кримінальну справу за статтею 356 КК України (Самовправність). Але це мало турбувало загарбників.
І лише інтерв’ю проекту ІРС Генічеськ, у якому Наріман розповів усі обставини справи, справили ефект – Рабінер почав у месенджерах писати йому погрози.
За цим фактом Наріман також написав заяву до поліції.
Але схоже, що як і минулого разу, все беззаконня групі Рабінера зійде з рук.
Що маємо у сухому залишку? Невстановлена поліцією офіційно, але відома всієї області, група осіб може спокійно проводити реєстраційні дії, вриватися в приміщення, красти обладнання на мільйони і при цьому розповідати про себе як про бізнесменів?
А влада в цей час продовжує кликати в область інвесторів, розповідає про можливості, але не здатна навіть на найменше – захистити цих інвесторів, показати рейдерам, хто тут господар.
А Наріман Аблязов змушений слухати ці розповіді про інвестиційний рай та підраховувати збитки від дій рейдерів, які знищили його бізнес, який приносить понад 500 тис. грн податків на рік до бюджетів різних рівнів.