На виставці в Ірані показали картину, яку росіяни вкрали з Херсонського художнього музею

У м.Тегеран розпочала роботу виставка: Humanity. Solidarity. One Planet, організована Офісом ООН в Ісламській Республіці Іран, на якій від Посольства України в Ірані представлено роботу українського художника Івана Лободи “Вишивальниця”.

Оригінал картини, який знаходиться в колекції Херсонського обласного художнього музею, був вивезений російськими окупантами у листопаді 2022 року.

Про це повідомляє Посольство України в Ірані.

Експонати виставки відображають культурну спадщину 35 країн світу.

Оригінал картини є одним з 11 000 творів мистецтва з колекції Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка, що були вкрадені російською федерацією у період тимчасової окупації Херсону (березень – листопад 2022 р.).

“Завдяки таким заходам, ми маємо додаткову можливість нагадати світовій спільноті про численні злочини росії проти культурної спадщини України,” – повідомляє українське посольство.

Раніше ми писали, що в кадр знятого у Центральному музеї Тавриди пропагандистського сюжету, який активно транслювався на початку вересня 2023 року, великим планом потрапило полотно зі списку викрадених окупантами з Херсонського художнього музею.

Це був твір Олександра Вяткіна (1922-2012) “О. Ф. Можайський на випробуванні свого літака” 1952 року, написаний олією.

Також 16 вересня ми писали, що з Херсонського художнього музею окупанти викрали квітковий натюрморт “Півонії, маки, виноград” херсонської мисткині, Заслуженої художниці України Ксенії Стеценко.

Нещодавно працівники музею ідентифікували картину з двох пропагандистських телесюжетів.

А 12 серпня ми повідомили, що Херсонський музей ідентифікував викрадену окупантами картину.

Сергій Лозовський