За впровадження ворожих «стандартів освіти» судитимуть так звану «директрису» з Херсонщини

До суду передали справу щодо самопроголошеної «директорки» Бериславської школи №3 Ірини Родіонової.

Жінка у період тимчасової окупації міста добровільно пішла на співпрацю з ворогом.

Як повідомляють у відділі комунікації поліції Херсонської області, судитимуть фігурантку за частиною 3 статті 111-1 Кримінального кодексу України «Дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти».

Досудове слідство встановило, що 60-річна жителька Берислава, колишня вчителька московитської мови й заступниця директора Бериславської школи №3 Ірина Родіонова у період тимчасово окупації міста загарбниками добровільно пішла з ними на співпрацю.

На початку серпня 2022 року жінка погодилася очолити захоплений ворогом навчальний заклад.

Колаборанти з окупованої Херсонщини

На своїй незаконній посаді Родіонова одразу ж взялася впроваджувати в закладі ворожі «стандарти освіти».

Зокрема, своїми нікчемними організаційно-розпорядними документами псевдодиректорка встановила навчання та спілкування в школі виключно московитською мовою, освітній процес наказала провадити виключно за переліком предметів освітньої програми московії.

Окрім того, підозрювана особисто займалася контролем прийняття на роботу вчителів, технічних робітників, а також забезпечувала виплати їм зарплатні у валюті ворога. Жінка на систематичній основі проводила збори колективу, на яких постійно повторювала наративи окупаційних пропагандистів.

Перед звільненням правобережжя Херсонської області від окупації Збройними силами України Ірина Родіонова втекла на тимчасово непідконтрольну Україні територію. Про підозру фігурантці оголошували заочно, найімовірніше суд також відбуватиметься у заочному режимі.

За вчинені злочини Родіоновій загрожує до трьох років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до 15 років.