Військова розвідка України назвала три сильні сторони російських окупантів

За два роки повномасштабної війни проти України в армії країни-агресорки Росії проглядається три сильних сторін. Про це в опублікованому 21 лютого інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” заявив заступник начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Вадим Скібіцький.

“Ми чітко знаємо, що з’явилося більш сильного в РФ, і де вони відстають. Ми можемо назвати три сильні сторони, які є у противника, і які він використовує. Якщо брати на загальнодержавному рівні: росіяни мають потужний мобілізаційний ресурс. У них немає браку людей для участі у війні”, – сказав він.

Представник ГУР зазначив, що це пов’язано, насамперед, з фінансовою стороною питання.

“Фінансовий мотив залишається основним, особливо в регіонах з поганою економікою, малою кількістю робочих місць та низькими зарплатами. Пакет соціальної допомоги, який РФ прийняла, є дуже потужний. Серед іншого, він включає високу заробітну плату, особливо якщо військовослужбовець виконує завдання на лінії фронту, одноразову допомогу від міністерства оборони та від місцевої влади, також значні пільги в кредитуванні.

Крім того, важливий фактор – кримінальна відповідальність за ухилення від військового обліку, за дезертирство, за здачу в полон. Я вже не говорю про шпигунство і решту”, – перерахував розвідник.

Другою сильною стороною ворога є “те, що за рахунок великої чисельності росіяни мають можливість відводити війська в резерв для поповнення втрат і на відпочинок, і також переміщувати або робити перегрупування військ із одного напрямку на інший”.

В тему – як російські загарбники “взяли” Кринки в Херсонській області

“Для прикладу приведу Авдіївку. Вони знімали війська з лиманського, куп’янського напрямків і кидали на Авдіївку. Тобто росіяни можуть кидати резерви на найбільш критичні з їхньої точки зору напрямки. І переміщення військ, перегрупування вони весь час відпрацьовували під час проведення стратегічних навчань в РФ, під час проведення інших заходів оперативної боєпідготовки”, – підкреслив Скібіцький.

Третя сильна сторона противника, за його словами, – авіація і панування в повітрі.

“Кожного дня противник застосовує авіаційні бомби. Наприклад, найбільше ми нарахували за один день по Авдіївці було випущено 75 авіаційних бомб, 500 кілограмів. Крім того, ви бачите, що кожного дня є нанесення ударів тими ж ракетами Х-31, Х-59, керованими ракетами по нашим об’єктам.

Насамперед, росіяни намагаються зараз знищити нашу систему протиповітряної оборони, нашу авіацію, яка несе озброєння, і знищити нашу аеродромну мережу, щоб ми не могли використовувати свою авіацію. Це сильна сторона, яка на сьогоднішній день дуже суттєво впливає на поле бою, на ведення бойових дій”, – вважає Скібіцький.

Називати слабкі сторони російських окупантів він відмовився, “тому що противник зрозуміє, і ці слабкі сторони він просто нейтралізує”.

“У них багато слабких сторін. Вони пов’язані як із адміністративними питаннями по управлінню збройних сил, так і з технікою і озброєнням. Ми це все знаємо, все враховуємо. Наші війська про це обізнані. Наша сильна сторона полягає в тому, що ми знаємо плани ворога”, – заявив Скібіцький.

Голосіївський Ваньок пише історію країни