Україна заявляє про нову успішну атаку на Чонгарський мост, окупаційна влада говорить про відбиття удару

Збройні сили України (ЗСУ) в суботу завдали нового удару Чонгарському мосту, що сполучає материкову Україну з Кримським півостровом, повідомило Управління стратегічних комунікацій апарату головнокомандувача ЗСУ.

Черга біля Чонгарського мосту в Крим після ракетного удару

Міст у Чонгарі – основний логістичний шлях між Кримом та російськими військами на території Запорізької та Донецької областей.

“Сили оборони успішно завдали удару по Чонгарському мосту вранці 29 травня”, – йдеться в повідомленні.

Спікер оперативного командування “Південь” ЗСУ Наталія Гуменюк заявила в ефірі національного телебачення, що атака була проведена “філігранно”.

“Робота проведена філігранно, точно, і зараз окупанти знову вишукують нові шляхи в об’їзд для того, щоб постачати своїм військам боєприпаси, техніку та поповнення.

Ми продовжуємо встановлювати вогневий контроль над усіма транспортно-логістичними маршрутами, якими може скористатися ворог”, – сказала вона. .

Водночас виконуючий обов’язки губернатора окупованої Херсонської області Володимир Сальдо підтвердив, що мостом було випущено 12 далекобійних ракет Storm Shadow, проте жодна не долетіла до мети

Чонгарський залізничний мост біля с.Сиваш на Херсонщині

“Всі ракети збиті нашою ППО. В одному місці уламки іноземної зброї, що впали […], трохи пошкодили будку обхідника і контактну лінію”, – написав він у своєму Телеграм-каналі, додавши, що всі пошкодження були оперативно усунуті.

Незважаючи на це, на виїзд із Криму через Чонгар утворилися кілометрові затори, повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцеві джерела.

Раніше, у червні, ЗСУ завдали першого удару по Чонгарському мосту.

В результаті атаки чотирма ракетами Storm Shadow було помітно пошкоджено полотно обох автомобільних мостів — нового старого, що поряд і не експлуатується.

Крим, майже повністю оточений водою, на півночі з’єднують із “великою землею” два сухопутні шляхи — Перекопський перешийок на північному заході півострова та автомобільний міст через Чонгарську протоку на північному сході.

Через Чонгар проходить дорога на Мелітополь — найкоротший шлях постачання з Криму угруповання російських військ на Запорізькому напрямку.

Від Сімферополя до Мелітополя магістральними дорогами через Чонгар близько 250 км, через Перекоп — 350 км.

Припинення автотранзиту через Чонгар означатиме для російської армії не лише подовжене плече логістики, а й підвищене навантаження на не найширшу альтернативну трасу.