У Сергіїв Посаді підірвали перспективну розробку військового літака росії

Підірваний у Підмосков’ї завод брав участь у розробці російського “стелс”-бомбардувальника нового покоління

російській стратегічний бомбардувальник-ракетоносець нового покоління «Посланник»

Коментуючи новину про вибух на «Загірському оптико-механічному заводі», губернатор Підмосков’я Андрій Воробйов зробив усе, щоб показати незначність події.

Він заявив, що завод давно займається виробництвом піротехніки.

Насправді це не так: як свідчить сайт держзакупівель, підприємство не просто продовжує постачати оптику російським силовикам, а й з 2019 року бере участь у розробці російського стратегічного бомбардувальника-ракетоносця нового покоління «Посланник».

Держконтракти заводу припинили публікуватися майже одразу після початку війни – з березня 2022 року, але укладені раніше контракти досі доступні.

Серед них – «виконання складової частини дослідно-конструкторської роботи на тему шифр: “Посланник-1ОЕП/Л”».

Термін виконання контракту – 2027 рік, вартість робіт – 69 мільйонів рублів.

Замовником робіт виступив національний дослідницький інститут «Екран» (Самара), який займається зокрема розробкою обладнання для військової авіації.

Головний виконавець проекту – компанія “Туполєв”, держзамовник – Міноборони Росії.

Згідно з контрактом, слідкувати за роботами мають військові представництва Міноборони №1205 (Сергіїв Посад) та №684 (Самара), які відповідають за контроль якості та приймання продукції для відомства.

«Посланник» – це далекий бомбардувальник-ракетоносець, розробку якого «Туполєв» веде для Міноборони з 2009 року.

Як повідомляв ТАРС, літак спроектований за схемою «літаюче крило», в конструкції широко застосовуватимуться технології та матеріали, що знижують помітність (технологія «стелс»).

Літак буде здатний нести існуючі та перспективні стратегічні крилаті ракети, високоточні авіабомби, гіперзвукова зброя, буде оснащено новітніми засобами зв’язку та радіоелектронної боротьби.

Джерело РІА Новини в оборонно-промисловому комплексі повідомляло , що новий «стелс»-бомбардувальник зможе долати передові рубежі протиповітряної оборони НАТО непоміченим.

Замміністра оборони РФ Олексій Криворучко у 2019 році обіцяв, що «Посланник» надійде на озброєння до 2027 року.

Він стане заміною для всієї лінійки військових літаків дальньої авіації (Ту-22, Ту-95 та Ту-160) за рахунок великого арсеналу високоточних засобів ураження, у тому числі гіперзвукових ракет.

За двома іншими діючими держконтрактами «ЗОМЗ» постачає Росгвардії біноклі та дозиметри.

У 2019 році завод поставив НДІ «Екран» станції попередження про опромінення «Л-150-28М» та «Л-140», які встановлюються на військові гелікоптери та літаки.

Інформація із сайту держзакупівель по суті спростовує заяву губернатора Московської області Андрія Воробйова, який стверджував, що на території заводу переважно виробляють піротехніку.

«До оптики та механіки завод відносин давно не має», — заявив він.

Вибух на території «Загірського оптико-механічного заводу» у Сергієвому Посаді стався вдень у середу.

Він був настільки потужним, що у будинках у місті вибило шибки.

Співробітник підприємства розповів , що в результаті було розбито «половину заводу». Внаслідок вибуху постраждали 43 особи, 4 будівлі повністю зруйновано, ще 20 пошкоджено.

Влада заявила, що місцем детонації став склад піротехніки в приміщенні, орендованому компанією «Піро-Рос» біля заводу.

Проте директор компанії Сергій Чанкаєв спростував цю інформацію, заявивши, що вибух стався не на складі піротехніки, а на сусідньому складі, де зберігалися металеві труби та не було жодних горючих матеріалів.