Що відбувається у Херсонській області зараз

Херсонська область на початок травня 2023 року через пів-року після відводу військ росіян з лівобережжя Херсонщини – що зараз тут відбувається ?

Після того, як війська російських окупантів більш-менш упорядковано і без особливих втрат відійшли з правого берега Дніпра на лівий на Херсонському напрямку, встановилася стабільна лінія фронту, що проходить берегами річки.

З незрозумілих причин українські війська не стали захоплювати плацдарми на лівому березі Дніпра та закріплюватись там.

Українські війська, що прорвалися на лівий берег, через деякий час повернулися на правобережжя.

Після цього, відновивши управління військами і ротацію російські військові повернулися.

Наразі повідомляють, що російська присутність відзначається на островах у дельті Дніпра.

Причинами відмови проводити контрнаступ на плечах противника, що відходить, називають непідготовленість українських військ до міцного захоплення і безперебійного постачання ЗСУ на нових плацдармах.

Крім того, резерви з Херсонського напрямку були перекинуті на Донецький напрямок під Бахмут.

Українське військове командування, очевидно, віддало перевагу запуску бахмутської м’ясорубки для виснаження російських військ захопленню кримських перешийків.

Очевидно, що таке рішення мало сенс у разі недостатньої підготовки військ на кримському напрямку, відсутності поставок важкої західної бронетехніки, а також у концепції ведення війни українською стороною.

Київ вирішив, що на даному етапі війни слід пригальмувати звільнення своїх територій і зосередитися на перемелюванні сил ворога на донецькому напрямку.

Таким чином, окупаційний режим на лівобережжі отримав перепочинок і перейшов до виконання плану повної русифікації всіх сфер життєдіяльності людей на підконтрольній території.

Темпи паспортизації, темпи впровадження російських стандартів освіти, ходіння російських грошей та російського адміністрування досяг небачених темпів.

Вочевидь впровадження регіону в російські стандарти життя йшли за активного сприяння російських спецслужб, силових органів влади та армії РФ.

Лівобережжя Херсонської області у своїй абсолютно безкарно йшло шляхом включення всіх сфер життя матерію російської держави.

Незважаючи на те, що на Лівобережжі процвітав терор і масова русифікація життя регіону тут все ще перебувають значні проукраїнські настрої мешканців.

Відсутність явних покращень якості життя на Херсонщині після російського вторгнення вже змінює настрої осіб раніше налаштованих проросійськи.

Проте проукраїнська частина населення окупованої частини Херсонської області не отримує жодних знаків, що обнадіюють, від України.

Таким чином бездіяльність української влади у Херсоні створюють передумови для зміни проукраїнських настроїв місцевих жителів.

Разючий контраст дій української влади у Херсонській та Запорізькій областях показують низьке залучення херсонської влади до процесів на лівому березі Дніпра.

Якщо у Запорізькій області на окупованій території українські спецслужби регулярно проводять акти усунення зрадників та колаборантів у Мелітополі, то на Херсонщині в цьому плані переважає повна тиша.