СБУ повідомила про підозру архімандриту УПЦ МП, який благословив Сальдо на фейковий референдум. Фото

Архімандриту УПЦ Московського патріархату, який “благословив” херсонського колаборанта Володимира Сальдо на фейковий референдум РФ повідомили про підозру. Після захоплення Херсона він підтримав окупантів і увійшов до найближчого оточення гауляйтера, ставши його “духовним наставником”.

За скоєні злочини зловмиснику загрожує до 12 років в’язниці. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За даними слідства, представник УПЦ МП регулярно запрошував Сальдо на богослужіння у храмі, а під час проповідей “благословляв” проведення незаконного референдуму РФ щодо “приєднання” Херсонщини до країни-агресора.

Крім того, фігурант особисто звертався до московського патріарха Кирила з проханням включити місцевий собор до приходу Російської православної церкви. Варто зазначити, що за лояльне ставлення до окупантів собору архімандрита УПЦ МП передали захоплені території Укртелекому та місцевих бізнесменів у центральній частині Херсона.

Також правоохоронці встановили, що 30 вересня 2022 року зрадника було запрошено до георгіївської зали Кремля для участі у “церемонії включення” тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ. Під час визволення Херсона він разом із російськими загарбниками втік на лівобережній частині південного регіону.

За оперативними даними він став секретарем так званої Скадовської єпархії РПЦ. Продовжуються комплексні заходи щодо притягнення зловмисника до відповідальності за скоєні злочини.