Росіяни змінили тактику наступу на Таврійському напрямку: генерал розповів подробиці

Російські військові стали менше використовувати безпілотники на Таврійському напрямку та в Херсонській області

Водночас окупаційні війська продовжують атакувати позиції Сил оборони України з використанням керованих авіаційних бомб (КАБ).

Росіяне використовують проти України керовані авіаційні бомби

Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання армії «Таврія» Олександр Тарнавський у Telegram.

«Дві доби поспіль фіксується зменшення кількості застосування дронів-камікадзе. Втім ворог продовжує скидати КАБи.

Тривають наземні піхотні атаки. Противник і далі сотнями втрачає живу силу», – повідомив Тарнавський.

За словами бригадного генерала ЗСУ, на різних напрямках все більше випадків, коли рядові російські солдати відмовляються брати участь в активних наступальних діях.

Тарнавський додав, окупанти продовжують комплектувати свої підрозділи ув’язненими.

«Цей, так званий «спецконтингент», російське командування вважає розхідним матеріалом. І без жалю кидає у м’ясні штурми», –зазначив командувач.

Генерал додав, що на Авдіївському напрямку українські захисники успішно відбили 23 атаки противника в районах східніше Новобахмутівки, північно-східніше Бердичів, в районах Авдіївки, Опитного, Сєверного та південніше Тоненького.

Також триває ведення наступальної операції ЗСУ на Мелітопольському напрямку.

Загальні втрати окупантів в операційній зоні «Таврія» становлять 374 особи. Українські військові також знищили один танк і склад боєприпасів російських військ.

Нагадаємо, окупаційні війська почали здаватися в полон українським захисникам під Авдіївкою на Донеччині.

Довідка.

Що таке КАБ (керована авіаційна бомба)

Керовані авіабомби – це зброя повітряної атаки, спроектована для точного ураження цілей з використанням систем керування та навігації.

Київ – столиця України проти якої росіяне ведуть війну

Ці бомби зазвичай оснащуються технологією, яка дозволяє їм змінювати траєкторію польоту в реальному часі, щоб досягти мети. Ось кілька ключових аспектів керованих авіабомб:

Глобальна позиційна система (GPS): Багато керованих бомб використовують GPS для визначення свого розташування і мети. Це забезпечує високу точність наведення.

Лазерне наведення: Деякі бомби можуть бути наведені на мету з використанням лазерних маркерів, встановлених на літаку або землі. Лазерні промені забезпечують точну вказівку мети.

Інфрачервоне (ТВ) наведення: Інші керовані бомби можуть використовувати теплове випромінювання цілі для наведення. Це особливо корисно при поразці цілей в умовах, коли GPS або лазерне наведення утруднені.

Інерційна навігація: Керовані бомби також можуть використовувати інерційні системи навігації для відстеження свого руху та обчислення траєкторії польоту.

Безпілотні літальні апарати (БПЛА): Деякі керовані бомби можуть бути інтегровані з безпілотними літальними апаратами, що дозволяє їм застосовуватися у складніших тактичних сценаріях.

Системи корекції траєкторії: У процесі польоту бомба може використовувати малі реактивні керуючі двигуни або поверхневі керуючі механізми корекції своєї траєкторії.

Керовані авіабомби застосовуються для мінімізації колатеральних пошкоджень та підвищення ефективності ураження цілей. Вони використовуються в різних видах військових конфліктів і є важливим засобом прецизійної атаки.

Авторство Самойлов

Використані матеріали з телеграм-каналу Ukraine on fire – News 2023