Росія намагається будь що роздати російські паспорти громадянам України на окупованих територіях

МВС Росії загрожує громадянам України на окупованій території депортацією у разі відсутності “зеленої картки”

Громадяни України, які проживають у Росії та в окупованих регіонах, підлягатимуть видворенню, якщо не отримають “зелену картку”. Про це повідомили у МВС РФ із посиланням на указ президента Володимира Путіна.

Зелену картку видадуть після того, як людина здасть відбитки пальців, сфотографується та пройде медогляд. Все це потрібно зробити до 31 грудня 2024 року.

Російська окупаційна адміністрація примушує жителів окупованих територій отримувати російські паспорти

Треба наголосити що отримання зеленої картки та російського паспорта відрізняється тим що для отримання російського паспорта ще потрібно зачитати на камеру текст “клятви вірності путіну та росії”

Тих, хто не матиме “зеленої карти”, почнуть висилати з січня 2025. Решта зможуть перебувати в Росії безстроково та працювати на її території без дозвільних документів, повідомляє The Moscow Times.

У МВС уточнили, що цей порядок не поширюється на колишніх ув’язнених, громадян, які створюють загрозу державній чи громадській безпеці, та осіб, які подали підроблені документи або повідомили неправдиві відомості.

Також продовжує формально діяти безстрокова заборона на видворення громадян України, які проживають на території чотирьох анексованих регіонів, які не звернулися за отриманням російських паспортів. Виняток становлять особи, які становлять загрозу державній або громадській безпеці.

Але окупанти влаштовують дикий тиск на таких громадян, погрожуючи зброєю та відправкою на “подвал” і таки змушують заради виживання отримувати російські паспорти (редакція має безліч таких повідомлень з окупованої території Генічеської області Херсонщини)

Водночас, згідно з указом Путіна, жителі самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, а також Херсонської та Запорізької областей, які не мають російського громадянства, визнаються “іноземцями” та мають отримати паспорт до 1 липня 2024 року.

Примітка – окуповані частини територій Херсонської та Запорізської областей України вже отримали неофіційні назви згідно нових адміністративних столиць – Генічеська область Херсонщини за м. Генічеськ та Мелітопольська область по назві міста Мелітополь.

Нагадуємо що в цих окупованих росіянами містах України вони розташували тимчасові окупаційні адміністрації як повідомляє сайт Новини Генічеська

МВС продовжило їм ВНЖ та посвідчення на постійне проживання на підставі наявних у них документів (у тому числі зі строком дії, що минув) до 31 грудня 2024 року включно.

Іноземці, які тимчасово перебувають на території окупованих регіонів, також зможуть перебувати там без санкцій до кінця року.

Українці, які перебувають у чотирьох анексованих регіонах, можуть в’їжджати до Росії через пункти пропуску, розташовані на адміністративному кордоні між цими суб’єктами та суміжними територіями.