Роль США у російсько-українській війні 2022-23 р.р.

Байден лише нещодавно розпочав переговори з законодавцями від Республіканської партії, хоча контури “Україна – кордон” були очевидні вже кілька місяців.

Цього тижня президент невірно оцінив політичний момент, передавши справу надання допомоги Україні Володимиру Зеленському, чий візит до Вашингтона не приніс прориву.

Байден не може просто перекласти відповідальність за ненадання допомоги Україні на республіканців, які контролюють одну палату Конгресу і ставлять обґрунтовані вимоги щодо кордону.

Республіканська партія має рацію в тому, що кордон став проблемою безпеки США, яка виходить за рамки звичайних імміграційних дебатів.

Провал голосування в Сенаті минулого тижня щодо просування президентського пакету по Україні, проти якого виступили всі сенатори від Республіканської партії (хоча більшість підтримують Київ) мав би позбавити Білий дім можливості переграти республіканців.

Проте президент, схоже, все ще боїться укласти угоду, яка образить прогресивних лівих, що вже розгнівані його підтримкою Ізраїлю.

Іронія в тому, що угода фактично стала б політичним рятувальним кругом для Байдена.

Кордон – це відповідальність президента, і навіть багато демократів це усвідомлюють.

Республіканці також зацікавлені в тому, щоб погодитися на компроміс, навіть якщо це не вся реформа по кордону, яку вони хочуть.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заслуговує на похвалу за те, що цього тижня заявив Зеленському, що “ми стоїмо з вами і проти жорстокого вторгнення Путіна”.

Однак фраза пана Джонсона про те, що “будь-який пакет додаткових витрат на національну безпеку” має бути “насамперед про нашу власну національну безпеку”, є хибною дилемою.

І Україна, і кордон є інтересами безпеки США. Республіканська партія не має чим похвалитися, щоб отримати більшість у Палаті представників у 2022 році, і навіть часткова перемога в питанні прикордонної політики була б таким приводом.

Угода продемонструвала б виборцям Республіканської партії, що глобальне лідерство США не заважає вирішенню проблем всередині країни.

Оптимістичий сценарій полягає в тому, що навіть якщо угода не буде укладена цього тижня, Конгрес може швидко ухвалити її січні, до того, як потреба України в озброєнні стане гострою.

Але чим повільніше постачатиметься зброя, тим довше триватимуть бойові дії і тим менша ймовірність того, що Україна зможе перехопити ініціативу на полі бою.

Противники допомоги Україні хочуть, щоб Київ вів переговори з Росією, але навіщо Путіну домовлятися зараз, якщо він думає, що може перемогти?

Захоплена Україна стала б для президента Байдена другим Афганістаном. Стратегічна поразка – перемога Путіна, підбадьорений Китай – була б набагато гіршою, ніж поразка в Кабулі.

Республіканці не хочуть бути співучасниками такого світопорядку, а вони будуть, якщо залишать Україну після того, як її народ пожертвував стільки життів впродовж двох років.

Угода щодо кордону була б корисною для країни і тонізуючим засобом для поляризованої американської політики.

Київ – не єдина світова столиця, яка спостерігає за тим, чи зможуть американський президент і законодавці все ще досягти чогось, що так чітко відповідає інтересам нації.

Soloha.net