Херсонський архимандрит Алексій (Федоров) який був настоятелем Свято-Успенського собору Херсонської єпархії під слідством та судом за державну зраду

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно архімандрита УПЦ (МП) Алексія (Федорова) , який до визволення Херсона був настоятелем Свято-Успенського собору Херсонської єпархії, за фактами  державної зради та пособництва державі-агресору.

Традиційно СБУ та українська прокуратура не розголошують обличчя зрадників-колаборантів виходячи або з милосердя до них або ще з якихось незрозумілих причин

Крім того, у межах кримінального провадження накладено арешт на його майно. Серед арештованих об’єктів нерухомості – квартира у Печерському районі міста Києва, житловий будинок на Херсонщині, а також транспортний засіб. 

За даними слідства, архімандрит забезпечував ідеологічну підтримку рф під час окупації Херсонщини. У своїх проповідях він вихваляв представників окупаційного режиму та особисто ініціював перед самопроголошеною владою передати для обслуговування собору відібране у громадян України та приватних акціонерних товариств приміщення та майно.

Під час оголошення незаконної анексії чотирьох українських областей у кремлівській залі був присутній ще один представник УПЦ — архимандрит Алексій (Федоров), настоятель Свято-Успенського кафедрального собору у Херсоні.

Крім того,  30 вересня 2022 року, клірик долучився до урочистостей у георгіївській залі кремля з нагоди так званого приєднання Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України до складу рф, чим засвідчив свою підтримку незаконній анексії територій України.

За декілька днів до звільнення Херсона настоятель утік на тимчасово окуповану територію.

З грудня 2022 року він перебуває під санкціями РНБО.

За матеріалами видання Херсонський вісник