Окопна РЕБ Система “SHATRO 50” на Херсонщині

Херсонська ОВА передала підрозділам морської піхоти, які служать на Херсонському напрямку, сучасні системи радіоелектронної боротьби.

Вітчизняних можливостей достатньо, щоб забезпечити Сили оборони України системами радіоелектронної боротьби.

Про це повідомив у Фейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.

“Ще десяток сучасних систем радіоелектронної боротьби отримали наші військові, які служать на Херсонському напрямку. Необхідне спецобладнання передав підрозділам морської піхоти”, – поінформував Прокудін.

За його словами, системи придбані коштом Присиваської громади за допомогою Херсонської ОВА та Чорнобаївської СВА. На це виділили з місцевих бюджетів 800 тисяч гривень.

“Система “SHATRO 50” створює “купол” над позиціями наших бійців і робить їх невразливими для ворожих безпілотників на відстані від 100 до 250 метрів”, – уточнив начальник ОВА.

Крім цього, ці засоби перешкоджають подачі відеосигналів, блокують радіозв’язок російських військових і не дозволяють наводити ціль, додав він.

Вітчизняних можливостей достатньо, щоб забезпечити Сили оборони України системами радіоелектронної боротьби.

Про це заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин.

“Щодо РЕБів. У нас є державні заводи, які роблять від великих систем до окопного РЕБа. І є понад 50 приватних компаній, які мають розробки на різних рівнях.

Перші контрактації вже пішли, це перші дві позиції. І впевнений, що в цьому плані наших вітчизняних можливостей достатньо, щоб забезпечити Сили оборони”, – сказав Камишин під час прес-конференції.

За його словами, головне, що “потрібно зрозуміти в РЕБах” – це буде постійна боротьба, оскільки коли Україна робитиме нову розробку, російські війська змінюватимуть частоти, змінюватимуть свої алгоритми.

“І ми повинні знову змінювати наші алгоритми у відповідь на їх зміни. Це буде вічна боротьба.

У цьому плані питання не у виробничих можливостях, їх достатньо, ми налагоджуємо роботу з Міноборони та Генштабом, щоб такі зміни робити постійними та видавати на фронт якісний продукт “, – додав міністр.

Голосіїво в Київі