Масова мобілізація на ТОТ Херсонської області та батальон Маргелова

Масової мобілізації на Херсонщині не відбувається через два фактори: страх окупантів перед реакцією населення і низький рівень паспортизації через тихий спротив людей

Масова мобілізація на тимчасово окупованій території Херсонської області та кишеньковий батальйон імені Маргелова

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

“Юридично окупанти не можуть проводити мобілізацію, якщо людина не отримала паспорт РФ, чому ми й казали від початку, що цей паспорт становить значну загрозу передусім для чоловіків призовного віку.

Чому, на мій погляд, поки що немає масової мобілізації?

По-перше, вони відчувають справжній настрій людей і бояться херсонцям давати зброю. А, по-друге, рівень паспортизації був дуже низьким через тихий спротив населення, люди з-під палки брали паспорти.

Але це лише питання часу, коли вони проведуть таку примусову мобілізацію”, – заявив Соболевський.

Представник облради розповів про випадки, коли мешканці Херсонщини, які отримали російські паспорти, потрапляли у полон окупантам на території РФ і не могли повернутися додому. Вони ризикують стати солдатами ворожої армії.

Соболевський згадав і про “добровольчий батальйон імені Маргелова”, який створили окупанти роком раніше: “Він використовується зараз виключно у пропагандистських цілях.

За моєю інформацією, він не бере участь у бойових діях, тому що не укомплектований.

Він бутафорський, на папері існує – певну кількість колаборантів набрали й змогли зробити картинку, але їх зовсім небагато і дуже сумнівна боєздатність і цих людей, і загалом, того “підрозділу”.

Довідка – хто такий Маргелов на честь якого російські окупанти в Херсонській області назвали свій добровольчий батальйон

Маргелов Юрій Александрович (1923–1979)- він був видатним військовим діячем СРСР, генерал-полковником повітряних десантних військ, ініціатором та керівником формування повітряних десантних військ (ПДВ) в радянській армії.

Юрій Маргелов народився 11 вересня 1923 року. Під час Великої Вітчизняної війни він добровільно пішов на фронт і проявив себе як справжній воїн.

Після війни він продовжив військову службу та активно долучився до створення та розвитку повітряних десантних військ.

У 1950-х роках Маргелов об’єднав зусилля військових для створення сучасних повітряних десантних військ. Він реформував підходи до навчання, тактики та організації десанту.

Під його керівництвом було сформовано нову стратегію використання десантних підрозділів, зокрема у випадку військових конфліктів.

Маргелов став однією з важливих постатей в історії радянської військової доктрини.

Його внесок полягав у створенні добре підготовлених та мобільних десантних військ, здатних швидко реагувати на загрози та виконувати стратегічні завдання.

Завдяки діям Маргелова та його команди, радянські повітряно-десантні війська стали сильною та дієздатною гілкою збройних сил.

Його внесок в розвиток та вдосконалення десантних операцій не тільки вплинув на радянську військову стратегію, але й вразив інші країни світу, спонукавши їх до аналогічних реформ.

У 1979 році Юрій Маргелов пішов з життя, але його спадок і внесок в розвиток повітряних десантних військ залишаються значущими до цього дня.