Керувати захопленим інститутом тваринництва в Асканії-Нова приїхала депутатка з Херсона Євгенія Рубін

Валерій Топіха, призначений російськими окупантами рік тому «директор» захопленого Інституту тваринництва степових районів імені М. Іванова «Асканія-Нова», кудись зник і не з’являється в селищі.

Керувати захопленим інститутом тваринництва в Асканії-Нова приїхала депутатка з Херсона Євгенія Рубін

Замість нього керувати установою приїхала 28-річна Євгенія Рубін, депутатка Суворовської районної в м. Херсон ради від «Блоку Володимира Сальдо» і фанатка творчості Кузьми Скрябіна.

Про це Центру журналістських розслідувань розповіли мешканці смт Асканія-Нова Каховського району Херсонщини.

За їхніми словами, призначений окупантами рік тому «директор» захопленого інституту тваринництва «Асканія Нова» – Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства Національної академії аграрних наук України колаборант Валерій Топіха кудись зник.

У останнього ще з осені виникли проблеми з окупаційною владою через його махінації з російськими коштами. 

«Оскільки зараз почалися жнива, залишати установу без керівника окупанти, мабуть, не захотіли. 23 червня тут з’явилась нікому не відома Євгенія Рубін.

Її ніхто офіційно не представляв, однак вона почала поводитися так, нібито вона тепер тут найголовніша.

Про Рубін вдалося лише дізнатися, що вона мешкала в селі Степанівка під Херсоном, а в минулому році втекла на лівобережну Херсонщину і відтоді проживає в Генічеську», – розповіли ЦЖР мешканці Асканії-Нова.

Рубін Євгенія Романівна, 4 травня 1995 р. н. є депутаткою Суворовської районної в м. Херсон ради восьмого скликання від «Блоку Володимира Сальдо», входить до складу постійної депутатської комісії з питань планування розвитку району, обліку, бюджету та фінансів.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона працювала заступницею директора з адміністративних та технічних питань ТОВ «БК «Херсонбуд». 

Херсонцям Євгенія Рубін більш відома як фанатка творчості Кузьми Скрябіна – під час передвиборчої кампанії восени 2020 року вона за участі Володимира Сальдо відкрила мурал з зображенням музиканта і провела концерт його пам’яті.

З початку окупації Херсона Євгенія Рубін добровільно перейшла на бік російських загарбників і отримала посаду начальниці відділу земельних відносин в окупаційному міністерстві сільського господарства та рибальства Херсонської області.

А нещодавно представники партії «Единая Россия» заявили, що Євгенія Рубін нібито посіла четверте місце за результатами так званого праймеріз на окупованій частині області.

Відтак вона буде однією з кандидаток на запланованих на 10 вересня 2023 року незаконних «виборах» в окупаційні органи влади Херсонщини, якщо вони відбудуться.

Як розповів на умовах анонімності керівник одного з крупних аграрних підприємств Каховського району, захоплений окупантами Інститут тваринництва степових районів імені М. Іванова «Асканія-Нова» дуже ласий шматок для незаконного привласнення. 

Ця наукова установа володіє кількома сільськогосподарськими підприємствами з великою виробничою базою та чималим земельним банком у селах Молочне, Іллінка, Комиш, Маркеєв і Питомник Асканія-Нова територіальної громади. 

«Всю цю потужну базу можуть розікрасти або вивезти в Росію.

Зокрема, там є величезний зрошувальний комплекс із новими поливними машинами та електрогенераторами великої потужності.

Через накладені на Росію санкції потреба в такій техніці у окупантів величезна. До того ж, окупанти запустили «проєкт економічного розвитку Херсонщини», на чому можуть розпилювати великі суми грошей.

Ще до підриву Каховської ГЕС вони планували вирощувати тут сою, потрібну їм для соєпереробного заводу у Ставропольському краї – через санкції у них брак цієї сировини.

Ну й на фінансуванні нібито наукової діяльності окупанти теж можуть добре нажитися», – пояснив керівник аграрного підприємства області.

За його словами, інститут тваринництва також має потужну племінну базу.

Приміром, один племінний бик сірої української породи коштує близько 5 тисяч доларів США.

Оскільки Росія останні роки намагається збільшити своє поголів’я великої рогатої худоби та розвинути м’ясне вівчарство, аби відійти від залежності від Казахстану, захоплення цієї установи на Херсонщині може допомогти їм вирішити цю проблему.

Як повідомляв ЦЖР, російські загарбники зареєстрували в державному реєстрі юридичних осіб РФ розташований в Каховському районі на окупованій Херсонщині біосферний заповідник «Асканія-Нова» і призначили його директором росіян​ина Дмитра Мещерякова.

Нов​ий «директор» заявив, що збирається «розвивати» на заповідній території туризм.