Херсонський художній музей продовжує ідентифікацію викрадених окупантами творів мистецтва

Справжнім джерелом знахідок став кадр, знятий у вересні 2023 року для пропагандистського сюжету в Центральному музеї Тавриди, де окупанти зберігають викрадені з Херсона твори мистецтва.

Данило Дзевановський (1916-2002). Хризантеми. 1953. Полотно, олія.

В об’єктив оператора потрапило багато корисної інформації, яка дозволила збільшити список ідентифікованого до 94 робіт. Визначити дві з них допомогли інвентарні номери, за якими твори зареєстровані в музейному каталозі, одну впізнали за фрагментом зображення.

Відомий херсонський художник оспівував буденне життя нашого краю — земля, природа, люди Херсонщини втілені в пейзажах і натюрмортах Данила Дзевановського. Його полотна вирізняє своєрідна творча манера — експресивний мазок, стримана кольорова палітра, довершеність композиційного цілого.

Михайло Шапошников (1909-1989). Натюрморт. Півонії. Полотно, олія.

Це вже друга робота художника, перебування якої в Центральному музеї Тавриди доведено. Раніше в Криму «засвітилося» полотно Дзевановського «Сутінки» (1960).

Харківський художник і талановитий педагог був неперевершеним майстром колористики. В його насичених барвами життя картинах можна побачити всю красу і довершеність світу. Натюрморти Шапошникова вражають щедрістю соковитих фруктів, ошатністю яскравих квітів довершеною гармонією яскравих кольорів.

Лазар Штирмер (1922-2003). Кактус. 1989. Картон, олія.

Художник майже все життя жив і працював у Херсоні. В історію культури регіону він увійшов як художник, який безпомилково відчував декоративні можливості кольору, майстер портрета, пейзажу, натюрморту. Його натюрморти представляють композиції, що побудовані з предметів повсякденного життя, позбавлених особистого емоційного забарвлення.

«Кактус» став третьою роботою Лазаря Штирмера, яка незаконне перебування якої в кримському музеї не викликає сумнівів. Раніше були ідентифіковані його картини «Натюрморт. Кухонний посуд» (1974) та «Робітник» (1972).

Також на стоп-кадрі з відео присутні ще три картини, ідентифіковані раніше: