“Цезар Куніков” – все: Буданов розкрив деталі операції

Російський ВДК “Цезар Куніков” пішов на дно завдяки ефективному відпрацюванню по ньому п’яти морських дронів-камікадзе MAGURA V5. Більше подробиць спецоперації зі знищення чергового ворожого судна розповів очільник української воєнної розвідки Кирило Буданов.

“Екіпаж складає 90 осіб. Скільки з них вдалося врятувати – точну цифру ми зможемо назвати згодом, адже пошуково-рятувальна операція росіян ще триває. Вони шукають вцілілих – поки що результати не дуже. Корабель віз вантаж з міста Новоросійськ в місто Севастополь. Корабель був завантажений і на переході був знищений безпілотними апаратами”, – зазначив він в коментарі телеканалу ICTV.

Як відомо, вночі 14 лютого – на День святого Валентина – ЗСУ та ГУР МО зробили українцям подарунок, знищивши в Чорному морі десантний корабель противника “Цезар Куніков”. Це сталося поблизу окупованої Алупки. Плавзасіб був уражений ударними морськими дронами Magura V5. Він отримав критичні пробоїни по лівому борту та почав тонути. На борту плавзасобу на момент знищення могло перебувати близько 90 моряків.

Нагадаємо, знищення “Цезаря Кунікова” підтвердили і самі окупанти. Про це свідчать радіоперехоплення росіян з місця затоплення корабля, які на широкий загал оприлюднила українська розвідка.

В тему – Новий Генічеськ на Чорному морі

Як писав “Ми-Україна” раніше, тими самими морськими дронами на початку лютого був уражений російський ракетний катер “Ивановец”. Було шість прямих влучань у корпус, після яких корабель перекинувся на корму і затонув.