«Це місія самогубців». Українські морпіхи розповіли NYT про ситуацію на плацдармі у Кринках

Кілька українських морпіхів і солдатів, що брали участь у форсуванні Дніпра, в інтерв’ю New York Times розповіли про жорстокі й смертоносні бої за плацдарм на лівому березі Херсонщини.

«Це місія самогубців». Українські морпіхи розповіли NYT про ситуацію на плацдармі у Кринках

Солдати висловлюють занепокоєння з приводу великих втрат та надто оптимістичних заяв українських чиновників.

Про це вони розповіли виданню на умовах анонімності, називаючи лише свої імена з міркувань безпеки.

Два місяці Корпус морської піхоти України вів наступ через Дніпро в південній частині Херсонської області.

Як пише NYT, «ця операція стала останньою спробою України в її слабкому контрнаступі з метою прорвати російську оборону на півдні та переломити хід війни» на тлі того як США та ЄС демонструють ознаки скорочення допомоги.

Одні з найзапекліших боїв точилися в селі Кринки на лівому березі, що приблизно в 30 км вгору по річці від Херсона.

Українським військам вдалося захопити там вузьку смугу будинків над річкою, що стало єдиним плацдармом на Лівобережжі.

Солдати й морські піхотинці, які брали участь у форсуванні, у спілкуванні з журналістами назвали наступ «жорстоким і марним», оскільки перші хвилі українських військ були відбиті ще на березі чи у воді, до того, як вони дісталися іншого берега.

«Ми сиділи вночі у воді і нас усе обстрілювало. Мої товариші вмирали на моїх очах», — розповів морський піхотинець Максим, який нещодавно був поранений на лівому березі.

Свіжі війська, які прибувають на лівий берег, змушені наступати на тіла своїх побратимів, що лежать у багнюці, розповідає військовослужбовець на ім’я Олексій, який воював у Кринках у жовтні й займався зокрема евакуацією поранених.

Тіла деяких загиблих морпіхів пролежали там аж два місяці, тому, що їх не могли забрати через інтенсивні обстріли, розповів NYT заступник командира роти Володимир.

«Лівий берег дуже складний. Ті, хто це робить, справжні герої, люди з великою силою волі», — каже Володимир, який нещодавно був на похоронах одного зі своїх підлеглих на ім’я Денис.

39-річний Денис загинув від російського мінометного обстрілу в Кринках.

«Він завжди був сонячним, ніколи не здавався. Він дійсно був однією з цих яскравих зірок», — згадує про нього інший його побратим Сергій.

NYT, посилаючись на кадри з безпілотників, пише, що російські обстріли й авіаудари перетворили берег річки на суміш багнюки та розколотих дерев.

Про важкі умови говорять і солдати. Шестеро учасників боїв у коментарі журналістам сказали, що в більшості місць немає де окопуватися.

Як пише видання, перші підступи — це, як правило, болотисті острови, пронизані річками, чи луки, які перетворилися на трясовину.

А поруч численні воронки від бомб, заповнені водою.

Про те, що морпіхи закріпилися на лівому березі Дніпра, офіційно повідомили 17 листопада, зокрема про це заявив президент Володимир Зеленський в місті Київ.

В МЗС України опублікувало заяву, в якій стверджувалось, що українські військові створили кілька опорних пунктів.

Інформаційний спонсор – Дизайн-студія інтерьєра “Солоха”