“Війна в Україні: чому контроль над Кримом може стати ключем до перемоги”, – пояснює оглядач німецького інформагентства Deutsche Welle.
Крім символізму, який президент Росії Володимир Путін надає Кримському півострову, той також має життєво важливе значення для його військової стратегії.
Наприклад, там базується Чорноморський флот Росії, який регулярно запускає хвилі крилатих ракет «Калібр» містами по всій Україні – деякі глибоко всередині України, інші – на кордоні ЄС.
Росія аналогічним чином використовує Крим як авіабазу для літаків з ракетами, які здійснюють бойові вильоти проти України.
Крим також відіграє центральну роль у постачанні російських військ, що базуються на півдні України.
І, нарешті, блокаду українських чорноморських портів Росії набагато важче здійснити без контролю над Кримом.
Незабаром після початку вторгнення в Україну у лютому 2022 року російські війська вирвалися з Криму, щоб захопити великі ділянки української території та створити сухопутний коридор між Росією та півостровом.
Українська армія намагається розірвати цей зв’язок з моменту початку контрнаступу цього літа.
З цією метою Україна атакувала мости, що з’єднують Крим із материковою частиною Росії, переважно використовуючи високоточні боєприпаси західного виробництва, такі як британські та французькі крилаті ракети.
У статті, написаній 2022 року, головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний назвав Крим «ключовим чинником» у війні Росії з Україною.
Але, за його словами, хоча повернення півострова рішуче послабить Росію, це не обов’язково покладе край війні.
Росія, додав Залужний, може продовжувати бойові дії з материка.
Президент України Володимир Зеленський, проте, хоче повернути півострів, заявляючи, що війна розпочалася у Криму та закінчиться у Криму.