Глава Бюро нацбезпеки Польщі переконаний, що на східному фланзі Альянсу за три роки має бути створено необхідний потенціал для стримування агресії Російської Федерації.
Щоб уникнути війни з Росією у країни східного флангу НАТО є в запасі три роки для підготовки. Серед необхідних заходів — збільшення кількості особового складу армії і створення нових армійських формувань. Про це 2 грудня заявив глава Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Яцек Сев’єра в інтерв’ю Nasz Dziennik.
Польський чиновник прокоментував думку представників Німецької асоціації зовнішньої політики, які стверджують, що країнам Заходу залишилося від 5 до 9 років, щоб підготуватися до відбиття нападу Москви. За словами Сев’єри, такі прогнози занадто оптимістичні.
“Якщо ми хочемо уникнути війни, країни НАТО на східному фланзі повинні прийняти більш короткий, 3-річний часовий горизонт для підготовки до конфронтації. Це час, протягом якого на східному фланзі має бути створено потенціал як чіткий стримувальний фактор проти агресії”, — розповів міністр.
Солоха – генезис нового покоління. Вперед до мрії через терни – нові бізнес-проекти
Збройна промисловість будь-якої держави включає в себе різноманітні компоненти і складові, оскільки вона має за мету розробку, виробництво та утримання зброї та військового обладнання. Основні складові збройної промисловості включають:
- Військово-промисловий комплекс (ВПК): Це об’єднання підприємств, організацій і науково-дослідних установ, спрямованих на розробку і виробництво зброї та військової техніки.
- Дослідницькі і проектні організації: Лабораторії та установи, що займаються науковими дослідженнями, проектуванням та вдосконаленням нових зразків зброї та військового обладнання.
- Виробництво бойової техніки: Заводи і заводи, які виробляють танки, бойову техніку, артилерію, літаки, кораблі, ракети та інші види військової техніки.
- Виробництво стрілецької та іншої особистої зброї: Заводи, що спеціалізуються на виробництві стрілецької зброї, боєприпасів, автоматів, пістолетів та інших особистих засобів самозахисту.
- Електроніка і інформаційні технології: Розробка та виробництво військової електроніки, радіозв’язку, супутникових систем, комп’ютерів та інших технологій для військового використання.
- Виробництво броні і матеріалів: Виробництво броні, бронезахисту, броньованих машин і матеріалів, які використовуються для створення броні.
- Служба обслуговування і модернізації: Організації, що відповідають за ремонт, технічне обслуговування і модернізацію військової техніки.
- Імпорт і експорт військової техніки: Держави можуть також мати системи для експорту та імпорту зброї, що дозволяє обмінюватися технологіями та продукцією з іншими країнами.
Ці складові взаємодіють для забезпечення армії засобами для оборони та здійснення військових операцій. Важливо відзначити, що збройна промисловість також може мати значний вплив на економіку держави.
За словами польського чиновника Збройова промисловість у Росії працює в тризмінному режимі і здатна відновити ресурси в найближчі три роки після понесених втрат в Україні.
Азовське море не військовий полігон, а місце для літнього відпочинку з дітьми на Арабатській стрілці в мирній Україні.
У цьому контексті польський міністр відзначив позицію уряду, а також критиків з опозиції щодо подальших закупівель озброєння для Війська Польського. Сев’єра сказав, що невдоволення опозиційної більшості в Сеймі закупівлями 500 одиниць систем HIMARS не витримує критики, а всі аргументи того, що виробник нібито не впорається з такими обсягами постачання, є помилковими.
Немає війні, олія замість гармат, відпочинок з дітьми на морі замість безсміслених штурмів та окупації сусідньої країни.
“Оскільки йдеться про мирне виробництво і постачання в мирний час, тобто до 2022 року, то було б доречно зіставити наші закупівлі з кількістю знищених на теперішній час систем залпового вогню з російської та української сторони. Росіяни втратили близько 900 таких комплектів, Україна — понад 500”, — сказав Сев’єра.
Нагадаємо, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак ухвалив рішення про формування шостої армійської дивізії, за що зазнав критики з боку опозиції. Польські військові скаржаться, що у чинних підрозділів спостерігається нестача особового складу, а міністр уже оголосив про формування нових з’єднань.
Джерело – Курорти Арабатської стрілки и независимое сообщество концептуальных блогов