У 19 громадах Херсонщини, які перебувають під контролем влади України, планують розробити та затвердити місцеві мовні програми.
Про це у коментарі “Новинам Приазов’я” розповів Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Окрім того, за його словами, на Херсонщині планується створити щонайменще 20 локацій для охочих вивчити чи вдосконалити українську.
“Для цього планують залучати громадських активістів, викладачів, діячів культури, мистецтва, місцевих літераторів, які готові взяти на себе таку відповідальність”, – зазначив він.
За словами Тараса Кременя, найближчим часом також буде запущено онлайн-кінозал, який буде започатковано в тому числі й на задоволення мовних потреб мешканців Херсонщини.
“І це, серед іншого, ознайомлення з новими українськими стрічками. Досить ефективно діє арт-хаб на території Херсона, який об’єднав різні верстви населення”, – повідомив Уповноважений.
Нагадаємо, у квітні 2023 року розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна затверджено Програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Херсонській області на 2023-2025 роки.
Миколаївська область була першою у південному регіоні, яка розробила і затвердила програму мовної політики, зазначив уповноважений.
Також у Херсонському державному університеті – єдиному серед університетів Херсонщини – введено посаду мовного омбудсмена на громадських засадах.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що в Україні діють 47 регіональних програм розвитку української мови, серед яких 17 – обласних. Більшість із них були розроблені та ухвалені після 24 лютого 2022 року.
Керівниця управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська зазначила, що у перші ж дні повномасштабного вторгнення Росії херсонці почали масово переходити на українську мову, зокрема, у соціальних мережах.