Рубрики
Херсонщина - довідка

На Херсонщині жертва рейдерської групи Ігоря Рабінера — генічанін Наріман Аблязов

У Херсонській області спалахує черговий скандал, пов’язаний із рейдерським захопленням бізнесу, відомим вже за межами Херсонської області «бізнесменом» Ігорем Рабінером.

Раніше ми писали, як група осіб під керівництвом цієї людини намагалася віджати чужий бізнес на Арабатській стрілці, користуючись зв’язками в судах, правоохоронних органах і високих кабінетах.

Тоді апетити цієї групи вдалося вгамувати, об’єкт не змогли вкрасти у власника, але суди йдуть досі.

Через деякий час ми писали про те, як група Рабінера за копійки у змові з арбітражним керуючим купила Херсонський завод карданних валів, який зараз розтягують на металобрухт.

В обох випадках махінатори користувалися лазівками у законах.

І ось чергова жертва групи Рабінера – цього разу у Генічеську.

Рубрики
Війна в Україні

Росіяни «завербували» полонених бійців ЗСУ у свої «добровольчі формування», – ISW

Близько 70 українських військовополонених з різних російських колоній, як інформують американські аналітики, опинилися у так званому «добровольчому» батальйоні «Богдан Хмельницький».

70 українських військовополонених «завербували»

Російські війська примушують українських військовополонених вступати до своїх «добровольчих формувань». У звіті за 27 жовтня аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомили подробиці.

Рубрики
Війна в Україні

Грошова допомога для ВПО: українцям пояснили, як визначався розмір виплат

Вимушені переселенці в Україні щомісяця одержують грошову допомогу від держави. Як в уряді визначили розмір виплат для ВПО?

Виплати від України вимушеним внутрішньо переміщеним особам

Внаслідок повномасштабної війни в Україні мільйони людей змушені були залишити свої будинки в окупованих російською армією населених пунктах або в зоні активних бойових дій.

Більшість із них набула статусу внутрішньо переміщених осіб, а внаслідок права на державну допомогу.

Рубрики
Херсонщина - довідка

Збитки, завдані підривом Каховської греблі, здебільшого незворотні — дані ООН

Значна частина шкоди, заподіяної підривом Каховської греблі в червні цього року, є незворотною, а зміни в навколишньому середовищі, спричинені цим інцидентом, можуть чинити серйозний негативний вплив на екосистеми та здоров’я людей протягом десятиліть.

Про це йдеться в доповіді-дослідженні, опублікованій сьогодні, 26 жовтня Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

“Екстрена екологічна оцінка прориву Каховської греблі, проведена на прохання уряду України, показала, що наслідки будуть відчуватися протягом десятиліть і вийдуть далеко за межі України.

Рубрики
Херсонщина - довідка

Вербовий ліс на місці Каховського водосховища

Величезний вербовий ліс. Науковці здивовані тим, що побачили на місці Каховського водосховища (ФОТО)

На дні колишнього Каховського водосховища росте вербовий ліс

Провідна наукова співробітниця Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного Анна Куземко і професор Херсонського державного університету Олександр Ходосовцев розповіли про побачене на території колишнього водосховища там, де воно прилягає до Національного природного парку «Кам’янська Січ».

Біологи уперше потрапили на дно водосховища через кілька тижнів після підриву Каховської греблі. Та експедиція стала відправною точкою для дослідження процесів на осушених територіях. Наприкінці жовтня команда вчених повернулася, аби зафіксувати зміни й нову стадію розвитку екосистем.