Рубрики
Сусіди

Зеленський вручив нагороди військовослужбовцям і медикам у госпіталі в Одеській області

Президент України Володимир Зеленський у рамках робочої поїздки до Одеської області відвідав у госпіталі військовослужбовців Збройних сил України, поранених під час боїв із російськими окупантами, зокрема на бахмутському напрямку, повідомляє пресслужба глави держави.

«Я бажаю вам якнайшвидшого одужання. Дякую від усіх українців за вашу службу. Ви – справжні герої», — побажав Зеленський після спілкування з пораненими військовослужбовцями.

Рубрики
Сусіди

Маріуполь

Маріуполь — це місто, розташоване на узбережжі Азовського моря в Донецькій області України. Воно є важливим промисловим та культурним центром регіону.

Маріуполь має довгу історію, починаючи зі свого заснування в 18 столітті. Спочатку місто було невеликим рибацьким поселенням, але з часом розвинулось в один з найбільших промислових центрів України.

Відомо, що в Маріуполі розташований один з найбільших металургійних комбінатів країни — «Іллічівський металургійний комбінат», який виробляє чавун, сталеві вироби та інші металургійні продукти.

Рубрики
Сусіди

Очаків

Очаків — місто-порт, розташоване в Миколаївській області України.

Воно входить до Миколаївського району та утворює Очаківську міську громаду.

Очаків

Раніше, до 2020 року, Очаків був адміністративним центром скасованого Очаківського району, але сам не входив до його складу, оскільки мав статус міста обласного значення.

Очаків розташований на березі Дніпро-Бузького лиману, що надає йому стратегічне географічне положення як морського порту.

Місто має важливе значення для морського транспорту, особливо для торгівлі та експорту сільськогосподарської продукції та інших товарів.

Рубрики
Сусіди

Кінбурнська коса

Кінбурнська коса — це піщана коса, розташована в Миколаївському районі Миколаївської області в Україні.

Кінбурнська коса

Вона знаходиться за 4,0-7,5 кілометрів від міста Очакова і є продовженням Кінбурнського півострова.

Кінбурнська коса відділяє Чорне море від Дніпровсько-Бузького лиману, створюючи природну межу між ними.

Ця піщана коса є важливим елементом природного середовища регіону і входить до складу Чорноморського біосферного заповідника.

Біосферний заповідник — це спеціально охороняємий природний район, який зберігає унікальну біологічну різноманітність і здійснює наукові дослідження та моніторинг природних процесів.

Кінбурнська коса має значний екологічний і природний потенціал.

Рубрики
Сусіди

Приватна армія Аксьонова в Криму

Приватні армії Аксьонова тренуються і будують укріплення на Херсонщині перед українським контрнаступом

Окупаційна влада Криму, готуючись до контрнаступу Збройних сил України, створила декілька приватних армій. Тренуються вони зокрема й на території окупованої Херсонської області.

Приватна армія Аксьонова в Криму

Також вони будують укріплення та оборонні лінії на півдні Херсонщини. Що це за армії, хто їх фінансує та хто входить до складу цих формувань – досліджувала «Українська правда».

«Тут, може, знову буде Україна», – так восени минулого року місцеві жителі окупованого Криму казали УП, коли мова заходила про ймовірний контрнаступ ЗСУ.

На півострові неспокійно. Окупаційна влада все частіше скаржиться на вибухи та атаки українських БПЛА, а в Головному управлінні розвідки України обіцяють, що у 2023-му наша армія зайде в Крим.