Рубрики
Історія

Росія почала переписувати історію

В росії випустили новий підручник з історії для 10-11-х класів, в якому переписані розділи про 1970-і, 1980-і, 1990-і та 2000-і роки.

Про це повідомив голова російського військово-історичного товариства Володимир Мединський (раніше: міністр культури рф в 2012-2020 роках; помічник президента росії і голова делегації на переговорах з Україною) на презентації нового єдиного підручника з загальної історії та історії рф для 10-х і 11-х класів у чотирьох томах.

В росії почали переписувати підручники історіі для школярів

На презентації Мединський заявив, що «повністю та кардинально перероблені розділи «70-ті», «80-ті», «90-ті» та «нульові» роки.

Рубрики
Історія

На півдні України демонтували пам’ятник Потьомкіну

У миколаївському Яхт-клубі демонтували пам’ятник Григорію Потьомкіну.

Пам’ятник Григорію Потьомкіну у Миколаїві

Григорій Потьомкін (1739-1791) — це видатний державний і військовий діяч Російської імперії, а також громадський діяч, дипломат, письменник та меценат.

Він був одним з найближчих співробітників катерининської епохи і єдиним, кому вдалося здобути повну довіру Єкатерини II.

Григорій Потьомкін був відомий своїм розумом, талантом організатора та винятковою енергією.

Рубрики
Історія

Місто Херсон засноване Григоріем Потьомкіном у 1778 р.

Херсон — це місто на півдні України, розташоване на березі річки Дніпро, біля його впадіння в Чорне море.

Пам’ятник засновнику Херсона Григорію Потьомкіну

Місто було засноване в 1778 році як фортеця на місці колишнього турецького поселення та назване на честь давньогрецького міста Херсонес на Кримському півострові.

Засновником міста вважається російський генерал-губернатор Григорій Потьомкін, який упродовж 1770-х і 1780-х років активно розвивав причорноморські території Російської імперії та відіграв важливу роль у створенні Новоросійської губернії.

Григорій Потьомкін — це видатний державний і полководець Російської імперії, який жив у XVIII столітті. Він був одним з найближчих співробітників і коханих імператриці Катерини II, та зробив значний внесок у розвиток Росії, зокрема, укріпив її південні кордони.